4 października br., po raz czwarty, odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa „ Eko-Jazda na byle czym – masa krytyczna”. W niedzielne, słoneczne popołudnie miłośnicy aktywnego wypoczynku spotkali się przed Centrum Kultury i Sztuki,  by wziąć udział w konkursie  na stworzenie pojazdu z materiałów ekologicznych, surowców wtórnych.  W konkursie wzięły udział szkoły, przedstawiciele osiedli, stowarzyszeń oraz osoby indywidualne. Takiego tłumu osób poruszających się pojazdami napędzanymi siłą mięśni jeszcze nie było.

Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Miasta Sierpca i Starosta Sierpecki. Współorganizatorami - Ognisko TKKF „Kubuś”, Komenda Powiatowa Policji, Centrum Kultury i Sztuki oraz Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP.

O godz. 15.00 uczestników imprezy powitał burmistrz Jarosław Perzyński i wiceprzewodniczący  Rady Powiatu Marcin Błaszczyk.  Przed startem krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa wygłosił przedstawiciel Policji aspirant Krzysztof Kosiorek a komisja konkursowa oceniała pojazdy ekologiczne.

Następnie kolorowy korowód przejechał ulicami Sierpca:  Traugutta, Konstytucji 3 Maja, Jana Pawła II, Okulickiego, Narutowicza, Płocką, Świętokrzyską.

Wyniki konkursu Eko-Jazda na byle czym

Kategoria: Szkoły Podstawowe

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu

II miejsce – I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

Kategoria: Szkoły Gimnazjalne

I miejsce – Gimnazjum Miejskie w Sierpcu

II miejsce – Niepubliczne Gimnazjum w Sierpcu

III miejsce – Gimnazjum Publiczne Leonium w Sierpcu

Kategoria: Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce– Liceum Ogólnokształcące w Sierpcu

II miejsce – Zespół Szkół nr 2 w Sierpcu

III miejsce – Centrum Kształcenia Praktycznego w Sierpcu

Kategoria: Grupy zorganizowane

I miejsce -  Eskada dzikich Psów

II miejsce – TKKF „Kubuś” w Sierpcu

III miejsce – Stowarzyszenie „Szansa na Zycie”

Kategoria Indywidualna

I miejsce – Patrycja Rama

II miejsce – Oliwia i Karol Abramik

III miejsce – Kuba i Wojtek Strzelec

Wyróżniające się pojazdy zostały nagrodzone dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nagrodę za najciekawszy strój otrzymała Pani Krystyna Antoszek. Natomiast najliczniejszą ekipą okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu.

Imprezę zakończył koncert Miejskiej Orkiestry Dętej OSP Sierpc  pod batutą kapelmistrza Michała Głowackiego.  Do granych utworów tańczyły Mażoretki. Na koniec wszyscy mogli skosztować pysznej grochówki, którą ufundowała Firma Transport Autoholowanie ZIMNAWODA. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali odblaski od PZU.