28 maja 2017r. w niedzielne, słoneczne popołudnie miłośnicy aktywnego wypoczynku spotkali się przed Centrum Kultury i Sztuki,   by wziąć udział w konkursie  „EKO-JAZDA NA BYLE CZYM- konkurs na stworzenie pojazdu z materiałów ekologicznych, surowców wtórnych lub materiałów z odzysku, napędzanego siłą mięśni”.  W konkursie wzięły udział szkoły, przedstawiciele osiedli, stowarzyszeń oraz osoby indywidualne.

Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Miasta Sierpc i Starosta Sierpecki.

W południe wszystkich zebranych powitał Burmistrz Jarosław Perzyński a oczekując na rozstrzygnięcie komisji konkursowej uczestnicy imprezy mieli szansę wysłuchać krótkiej prelekcji na temat bezpiecznego korzystania z ciągów drogowych i pieszych wygłoszonej przez asp. Krzysztofa Kosiorka, a następnie przy dźwiękach muzyki skosztować zapewnionego przez organizatora poczęstunku. Dzieciom rozdawano elementy odblaskowe i drobne upominki.

Następnie kolorowy korowód przejechał ulicami Sierpca: Piastowska, Jana Pawła II, Wiosny Ludów, Piastowska. Start i meta na parkingu przy CKiSz

Szczególnie emocjonującym momentem okazało się przedstawienie wyników konkursu na eko – pojazd. Jarosław Żmijewski - przewodniczący komisji konkursowej potwierdził, iż wobec dużej ilości i wysokiej, jakości zaprezentowanych prac komisja miała przysłowiowy „twardy orzech do zgryzienia”.

Nagrody rzeczowe ufundowane zostały dzięki dotacji pozyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i zostały wręczone przez Burmistrza - Jarosława Perzyńskiego, Starostę - Jana Laskowskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej – Jerzego Stachurskiego, Zastępcę Burmistrza – Ewę Leszczyńską oraz Radnych Rady Miejskiej- Barbarę Gil oraz Pawła Grabowskiego.

Ze względu na dużą liczbę pięknych, ekologicznych i perfekcyjnie wykonanych eko-pojazdów, komisja przyznała wyróżnienia, które zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta Sierpc.

Wyniki konkursu „Eko-jazda na byle czym”:

Kategoria: reprezentanci szkół/placówek (klasy I-III)

I miejsce – Oliwier Gąsiorowski

II miejsce – Oskar Zbyszyński

III miejsce - Anna Maria Gordzicka

Wyróżnienie - Mateusz Sobiechowski

Kategoria: reprezentanci szkół/placówek (klasy IV-VI)

I miejsce – Maciej Graczykowski

II miejsce – Adam Przybysz

III miejsce – Weronika Salak

Kategoria: reprezentanci szkół/placówek (klasy gimnazjalne)

I miejsce – Wiktor Mądry

II miejsce – Rafał Kordulasiński

III miejsce – Filip Kwiatkowski

Wyróżnienie – Damian Muszyński

Kategoria: reprezentanci szkół/placówek (klasy ponadgimnazjalne)

I miejsce – Mateusz Skowroński

II miejsce – Tomasz Wierzbowski

III miejsce – Mateusz Markowski

Kategoria: Indywidualna ( od 18 roku życia)

I miejsce – Andrzej Będzikowski

II miejsce – Przemysław Grzelak

III miejsce – Krystyna Antoszek

Kategoria Szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne

I miejsce - w kategorii szkół podstawowych - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu            im. ks. Jana Twardowskiego

I miejsce- w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – Liceum Ogólnokształcące im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu

Kategoria: Grupy zorganizowane indywidualne (praca zbiorowa osób fizycznych)

I miejsce – „Słoneczni wojownicy”

II miejsce – „Podwodniacy”

III miejsce – „Leony”

Wyróżnienie- „Rodzina 500+”

Kategoria: Najliczniejsza grupa zorganizowana(praca zbiorowa osób fizycznych).

I miejsce - „Szansa na życie”