6 kwietnia Burmistrz Jarosław Perzyński uczestniczył w Płocku w wyjątkowym wydarzeniu, jakim była Gala Plebiscytu "Z Tumskiego Wzgórza 2017" zorganizowana przez "Tygodnik Płocki".

Burmistrz wspólnie z Panem dr Arturem Różańskim oraz Panem mgr Tomaszem Olszacki odebrali nagrodę w kategorii "W regionie", w której Sierpc został nominowany za "Projekt archeologiczny pn. Poszukiwania sierpeckiego zamku".

Burmistrz Jarosław Perzyński przekazuje serdeczne podziękowania Szanownej Kapitule oraz wszystkim głosującym i traktuje to wyróżnienie jako docenienie prac archeologicznych prowadzonych w Sierpcu od roku 2015 przez Panów: dra Artura Różańskiego z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Tomasza Olszackiego z Pracowni Archeologicznej "Trecento" oraz Andrzeja Tucholskiego z płockiej Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie.

Uroczystość z 6 kwietnia 2018 roku dowodzi, że zainteresowanie lokalną historią nie gaśnie i warto podejmować odważne decyzje!

Więcej zdjęć i relacja z uroczystości jest dostępna pod tym linkiem: http://www.tp.com.pl/zdjecia/plebiscyt-z-tumskiego-wzgorza-wydarzenie-roku-2017-zdjecia-wideo.html

1.jpg01.png2.jpg3.jpg