Tegoroczna, jedenasta już edycja Gali Szkoły Dialogu odbyła się 26 lutego 2019r. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie z udziałem Wicemarszałka Senatu - Bogdana Borusewicza, Henryka Wujca – członka Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, Prezydenta Warszawy – Rafała Trzaskowskiego, Andrzeja Folwarcznego – Prezesa Zarządu Fundacji, Naczelnego Rabina Polski – Michaela Schudricha, jak również ambasadorów Izraela, Australii oraz  reprezentanta ambasady USA.

Specjalnymi gośćmi tego podniosłego wydarzenia były Ocalałe i Ocalali z Zagłady oraz Sprawiedliwe i Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. W obecności kilkuset uczniów z ponad 40 szkół z całej Polski, podsumowany został ogólnopolski projekt edukacyjny, który ma na celu poszerzenie wiedzy uczniów i mieszkańców miast i miasteczek na temat kultury żydowskiej oraz poznanie dziedzictwa żydowskiego w najbliższym otoczeniu. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 od kwietnia 2018r. uczestniczyli w warsztatach Szkoły Dialogu, zaś w maju 2018 roku zorganizowali dla koleżanek i kolegów z sierpeckich szkół wycieczkę do miejsc w Sierpcu związanych z mniejszością żydowską. W sierpniu ubiegłego roku gościli dwie rodziny żydowskie, które obecnie mieszkają w USA i poszukują śladów swoich przodków. W Gali sierpecką „Trójkę”, która otrzymała tytuł Szkoły Dialogu,  reprezentowało 14 uczennic pod opieką Wicedyrektor Doroty Osowskiej oraz nauczyciela języka angielskiego Elżbiety Szczepańskiej. Organ prowadzący szkołę reprezentował Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury – Marek Z. Zdrojewski.