W dniu 21 marca 2019r., w Centrum Kultury i Sztuki, odbyło się uroczyste podsumowanie Plebiscytu „Sportowiec Ziemi Sierpeckiej 2018”.

Organizatorami Plebiscytu był Starosta  Sierpecki oraz Burmistrz Miasta Sierpca przy współpracy Partnera Strategicznego - firmy Mega Sierpc Sp. z o.o. Partnerzy wspierający: Wójtowie Gmin Powiatu Sierpeckiego oraz organizacje pozarządowe prowadzące działalność w zakresie sportu, obejmujące swoim zasięgiem  teren powiatu sierpeckiego. Nad prawidłowym przebiegiem Plebiscytu czuwała Kapituła:

  1. Mariusz Turalski Starosta Sierpecki – Przewodniczący Kapituły – przedstawiciel Powiatu Sierpeckiego,
  2. Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpca - przedstawiciel Miasta Sierpca.
  3. Kamil Różański Radny Powiatu Sierpeckiego - przedstawiciel Powiatu Sierpeckiego
  4. Sebastian Szczypecki Radny Powiatu Sierpeckiego - przedstawiciel Powiatu Sierpeckiego
  5. Waldemar Frydrychowicz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Sierpca – przedstawiciel miasta Sierpca
  6. Dariusz Malanowski Przewodniczący Rady Miejskiej Sierpca – przedstawiciel miasta Sierpca
  7. Sławomir Szałkucki – przedstawiciel Gminy Gozdowo
  8. Renata Mosakowska – przedstawiciel Gminy Mochowo
  9. Tomasz Zieliński – przedstawiciel Gminy Sierpc
  10. Maciej Gostomski – przedstawiciel Gminy Rościszewo
  11. Maria Szablewska – przedstawiciel Gminy Szczutowo
  12. Arkadiusz Świeczkowski – przedstawiciel Gminy Zawidz

 

Plebiscyt był realizowany kategoriach:

  1. Sportowiec Roku kat. męska i żeńska
  2. Młodzieżowy Sportowiec Roku ( kat. męska i żeńska):
  • Najlepszy sportowiec szkół podstawowych ( rocznik 2006 i młodsi)
  • Najlepszy sportowiec kat. wiekowa 14-16 lat (rocznik 2003-2005)
  • Najlepszy sportowiec szkół ponadgimnazjalnych.
  1. Szkolna Drużyna Roku
  2. Młodzieżowa Drużyna Roku
  3. Drużyna Senior
  4. Sportowiec Sprawny Inaczej
  5. Trener Roku
  6. Działacz Sportowy Roku
  7. Ambasador Roku w kat. Junior i Senior

 

Do  miana Sportowca Roku 2018 w wyżej wymienionych kategoriach mogli ubiegać się funkcjonujący na obszarze powiatu sierpeckiego oraz Miasta Sierpc:

  • czynni sportowcy,
  • trenerzy szkolący kadrę sportową,
  • animatorzy sportu, działacze klubów i organizacji sportowych,
  • uprawiający sport przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i fundacji,
  • drużyny sportowe.

 

Prawo nominowania do tytułu Sportowca Roku 2018 przysługiwało wójtom gmin Powiatu Sierpeckiego, szkołom podstawowym, gimnazjom i szkołom ponadgimnazjalnym, a także - organizacjom pozarządowym obejmującym swoim zasięgiem  teren powiatu sierpeckiego oraz miasta Sierpca.

Tytuł sportowca roku w poszczególnych kategoriach przyznawany jest za osiągnięcia i sukcesy uzyskane przez nominowanych na przestrzeni roku 2018.

 

Zwycięzcy w kategorii Najlepszy Sportowiec Szkół Podstawowych (rocznik 2006 i młodsi)

kategoria żeńska:

  • I miejsce - Julia Turalska –  zgłoszona przez Szkołę Podstawową nr 2 w Sierpcu
  • II miejsce - Izabella Szablewska – zgłoszona przez Szkołę Podstawową im. Władysława Reymonta w Szczutowie
  • III miejsce - Agata Pomorska - zgłoszona przez Wójta Gminy Gozdowo.

 

Zwycięzcy w kategorii Najlepszy Sportowiec Szkół Podstawowych (rocznik 2006 i młodsi)

kategoria męska:

  • I miejsce - Kajetan Żmijewski -  zgłoszony przez Szkołę Podstawową nr 3 w Sierpcu
  • II miejsce - Maksymilian Żmijewski - zgłoszony przez Szkołę Podstawową nr 3 w Sierpcu
  • III miejsce - Ignacy Szałkucki – zgłoszony przez  zgłoszony przez Fitness Klub Step w Sierpcu

 

Zwycięzcy w kategorii Najlepszy Sportowiec kat. wiekowa 14-16 lat (rocznik 2003-2005)

kategoria żeńska:

  • I miejsce - Zuzanna Dul - zgłoszona przez Szkołę Podstawową nr 2 w Sierpcu
  • II miejsce - Julia Janiszewska – zgłoszona przez LKS Sparta Mochowo
  • III miejsce -  Nina Truchlewska – zgłoszona przez LKS Sparta Mochowo

 

Zwycięzcy w kategorii Najlepszy Sportowiec kat. wiekowa 14-16 lat (rocznik 2003-2005)

kategoria męska:

  • I miejsce - Nikodem Kocięcki – zgłoszony przez Gimnazjum Miejskie w Sierpcu
  • II miejsce - Sebastian Twardowski – zgłoszony przez SP w Szczutowie
  • III miejsce -  Krzysztof Klasiński zgłoszony przez klub sportowy Taekyon

 

Zwycięzcy w kategorii Najlepszy Sportowiec Szkół Ponadgimnazjalnych kategoria żeńska:

  • I miejsce - Milena Dyja - zgłoszona przez Liceum Ogólnokształcące  Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu
  • II miejsce - Aleksandra Cieślińska – zgłoszona przez OSP w Sierpcu – Justyna Adamska
  • III miejsce -  Agata Majorkowska – zgłoszona przez Zespół Szkół Nr 1 w Sierpcu – Mariusza Żmijewskiego

 

Zwycięzcy w kategorii Najlepszy Sportowiec Szkół Ponadgimnazjalnych kategoria męska:

  • I miejsce - Sylwester Lisicki – zgłoszony przez MKS Mazur Sierpc
  • II miejsce - Bartosz Włodarski – zgłoszony przez LKS Sparta Mochowo
  • III miejsce -  Artur Żmijewski - zgłoszony przez  Zespół Szkół  nr 1 w Sierpcu – Kamila Zarębskiego

 

W kategorii Sportowiec Sprawny Inaczej 2018 była jedna nominacja. Zwycięzcą została Milena Gołębiewska – zgłoszona przez Krzysztofa Korpolińskiego Wójta Gminy Sierpc.

 

Zwycięzcy w kategorii Szkolna Drużyna Roku  - do 15 roku życia

  • I miejsce - SLKS „Olimpijczyk” Jeżewo – zgłoszony przez Wójta Gminy Zawidz - Dariusza Franczaka
  • II miejsce - GKS Husarki Mochowo – zgłoszona przez LKS Sparta Mochowo
  • III miejsce -  Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka Sierpc” – mini piłka ręczna – zgłoszony przez Szkołę Podstawową Nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu

 

Zwycięzcy w kategorii Młodzieżowa Drużyna Roku - od 16 do 20 lat

  • I miejsce - Męska Sztafeta Biegowa 10x1000 metrów -  zgłoszona przez ZS nr 1 w Sierpcu – Mariusz Żmijewski
  • II miejsce - SPARTA MOCHOWO JUNIOR STARSZY U-2000 – zgłoszona przez LKS SPARTA MOCHOWO

 

Zwycięzcy w kategorii Drużyna Senior:

  • I miejsce - Drużyna koszykówki „Kasztelanka” Sierpc – zgłoszona przez Uczniowski Klub Sportowy „Serw” Sierpc
  • II miejsce - Reprezentacja Pań w przeciąganiu liny- zgłoszona przez Ludowo-Uczniowski Klub Sportowy Piast w Borkowie Kościelnym

 

Zwycięzcy w kategorii SPORTOWIEC ROKU 2018 kat. żeńska

  • I miejsce - Dorota Gadzińska – zgłoszona przez Zespół Szkół nr 2 w Sierpcu – Maria Studzińska
  • II miejsce - Martyna Truchlewska – zgłoszona przez LKS Sparta Mochowo
  • III miejsce -  Sylwia Marcinkowska – zgłoszona przez Klub Sportowy Taekyon

 

Zwycięzcy w kategorii SPORTOWIEC ROKU 2018 kat. męska

  • I miejsce - Robert Bandosz – zgłoszony przez Sparta Sierpc – Piotra Grodzickiego
  • II miejsce - Bartłomiej Śmigrodzki - zgłoszony przez MKS „Kasztelan” Sierpc
  • III miejsce -  Marek Figura – zgłoszony przez Fitness Klub Step

 

Zwycięzcy w kategorii Trener Roku:

  • I miejsce - Artur Balcerowski – zgłoszony przez Klub Sportowy Taekyon Sierpc
  • II miejsce - Paweł Andrzej Sujkowski – Fitness Klub Step

 

Zwycięzcą w kategorii Działacz Sportowy Roku został Łukasz Wróblewski – zgłoszony przez UKS „Serw” w Sierpcu.

 

Kategoria Ambasador Sportu:

  • Ambasador Sportu kategoria junior - Kamil Perzyński – zgłoszony przez SP nr 3 w Sierpcu
  • Ambasador Sportu kategoria senior – Kazimierz Szablewski – zgłoszony przez Krzysztofa Korpolińskiego – Wójta Gminy Sierpc.

 

Sponsorami tegorocznego Plebiscytu „Sportowiec Ziemi Sierpeckiej 2018” byli:

  • Pan Grzegorz Włodarski Prezes oraz Pan Adam Kuciński Wiceprezes Firmy Mega Sierpc Sp. z o.o.
  • Pan Mariusz Zimnawoda – Właściciel Firmy Usługi Transportowe w Sierpcu.
  • Pan Adam Lipiński i Pan Arkadiusz Lipiński – Firma P.U.H. Export-Import Adam Lipiński.
  • Pani Lilla Nadratowska i Pan Andrzej Nadratowski – Firma „Staropolska Strzecha”.
  • Pan Kazimierz Kowalski – Firma Metal-Caro-Plast w Sierpcu.
  • Pan Grzegorz Gańko – Prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu.
  • Pani Patrycja Sołdańska – Właściciel Firmy „Sol-Bet” Usługi Remontowo-Budowlane w Sierpcu.
  • Pan Przemysław Kawecki – Przedstawiciel Firmy Piekarnia K. Zieliński

Galę poprowadzili: Zbigniew Czajkowski i Waldemar Frydrychowicz.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! smile