W dniu 30 marca 2019 w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki odbyły się VI KASZTELAŃSKIE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Sierpca Jarosława Perzyńskiego oraz Starosty Powiatu Sierpeckiego.

W spotkaniach wzięło udział 16 zespołów  w trzech kategoriach wiekowych:

  1. Zespół Pieśni i Tańca TĘCZA z Radzikowa  (gr. młodsza, gr. starsza)
  2. Zespół Pieśni i Tańca WŁODAWIACY z Włodawy ( gr I , gr II)
  3. Dziecięcy Zespół Ludowy KOCIERZEWIACY z Kocierzewa Południowego
  4. Zespół Pieśni i Tańca KUJAWY  grupa STOKROTKI z Włocławka
  5. Zespół Pieśni i Tańca KUJAWY grupa MALWY z Włocławka
  6. Zespół Folklorystyczny DZIECI KUJAW z Brześcia Kujawskiego
  7. Zespół Folklorystyczny MAŁE KUJAWY z Izbicy Kujawskiej
  8. Zespół Tańca Polskiego w Józefowie (grupa młodsza, grupa starsza)
  9. Dziecięcy Zespół Tańca LELICE z Lelic
  10. Ludowy Zespół Pieśni i Tańca SZCZAWIN KOŚCIELNY ze Szczawina Kościelnego
  11. Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego RYKI z Ryk
  12. Zespół Pieśni i tańca ZIEMII GOZDOWSKIEJ z Gozdowa
  13. Zespół Tańca Ludowego WARSZAWA AWF
  14. Zespół Tańca Ludowego MASOVIA z Płocka
  15. Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego KUJON z Łodzi
  16. Ludowy Zespół Artystyczny KASZTELANKA z Sierpca (grupa młodzieżowa, grupa dorosła)

W Jury zasiedli profesjonalni instruktorzy, choreografowie i  tancerze,  ze znanego w Polsce i za granicą  Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE -  Rafał Sawko  i    Adam Woszczyna,   oraz  muzyk , klarnecista , związany z ludowymi kapelami i szkołą muzyczną w Sierpcu i Rypinie - Andrzej Wojtas

Po obejrzeniu  22 prezentacji tanecznych  w trzech  kategoriach  przyznano:

w kategorii dziecięcej:

  1. Zespół Tańca Polskiego w Józefowie
  2. Dziecięcy Zespół Ludowy KOCIERZEWIACY z Kocierzewa
  3. Zespół Pieśni i Tańca WŁODAWIACY z Włodawy ex aequo
  4. Zespół Folklorystyczny DZIECI KUJAW z Brześcia Kujawskiego    ex aequo

Wyróżnienie dla zespołu : LZA KASZTELNKA z Sierpca

                                      Zespół Pieśni i Tańca KUJAWY gr. Stokrotki z Włocławka

Nagrodę Starosty  dla :     Dziecięcy Zespół Tańca LELICE z Lelic

                                      Zespół Folklorystyczny MAŁE KUJAWY z Izbicy Kujawskiej

Nagrodę Burmistrza dla  :  Zespół Pieśni Tańca KUJAWY gr. MALWY z Włocławka

                                       Zespół Pieśni i Tańca  TĘCZA z Radzikowa

W kategorii młodzieżowej :

  1. Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego RYKI
  2. Zespół Pieśni i Tańca TĘCZA z Radzikowa
  3. Zespół Pieśni i Tańca WŁODAWIACY z Włodawy

Wyróżnienie dla zespołu: Zespół Tańca Polskiego z Józefowa

W kategorii zespoły dorosłe:

1.Zespół Tańca Ludowego WARSZAWA AWF

2.Zespół Tańca Ludowego MASOVIA z Płocka

3.Ludowy Zespół Artystyczny KASZTELANKA z Sierpca

Jury przyznało  GRAND PRIX  dla  Akademickiego Zespołu Pieśni Tańca  Uniwersytetu Łódzkiego  KUJON z Łodzi

Nagroda publiczności dla zespołu: Zespół Pieśni i Tańca TĘCZA z Radzikowa

 

fot. Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc

DSC001.jpgDSC002.jpgDSC003.jpgDSC004.jpgDSC005.jpgDSC006.jpgDSC007.jpgDSC008.jpgDSC009.jpgDSC010.jpgDSC011.jpgDSC012.jpgDSC013.jpgDSC014.jpgDSC015.jpgDSC016.jpgDSC017.jpgDSC018.jpgDSC019.jpgDSC020.jpgDSC021.jpgDSC022.jpgDSC023.jpgDSC024.jpgDSC025.jpgDSC026.jpgDSC027.jpgDSC028.jpg