3 października na zaproszenie Pani Any Marii Ramirez – Ambasador Republiki Argentyny w Polsce oraz Miguela Angela Cuñi – Sekretarza Ambasady, Burmistrz Sierpca uczestniczył w business lunchu w hotelu Polonia Palace, w którym obecnie trwa argentyński tydzień.

W spotkaniu towarzyszyła mu Marzanna Łabędzka - pracownik Biura ds. Promocji i Komunikacji, ponieważ rozmowy dotyczyły przede wszystkim współpracy bilateralnej, promocji Naszych regionów oraz przeprowadzenia projektów  kulturalnych w celu przybliżenia wzajemnego bogactwa narodowego i regionalnego.

Tematem spotkania było także omówienie ewentualnej współpracy partnerskiej pomiędzy Sierpcem, a argentyńskim Yapeyú w celu stworzenia głębszych, przyjaznych stosunków.

Należy wspomnieć, że Ambasada ma wieloletnie kontakty z Naszym Miastem, a przede wszystkim z Zespołem Szkół Nr 1,  który od 45 lat nosi imię argentyńskiego bohatera gen. Jose de San Martin, urodzonego właśnie w Yapeyú.

Dziękując Pani Ambasador za zaproszenie Burmistrz przekazał jej najlepsze, regionalne smaki Sierpca.

DSC_0244.JPGDSC_0257.JPGDSC_0260.JPGDSC_0270.JPGDSC_0277.JPGDSC_0280.JPG