Decyzja o otwarciu przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobków, była dla samorządów zaskoczeniem, a wytyczne nie rozwiewają wielu wątpliwości.

Samorządy zdane są same na siebie, żaden samorządowiec nie otrzymał informacji, jak ma zapewnić bezpieczeństwo maluchom w miejskich żłobkach i przedszkolach. Kolejny raz stawiani jesteśmy przed obietnicami rządzących, które musimy realizować bez jakichkolwiek środków ani informacji, jak mamy to zrobić.

Burmistrz Miasta Sierpca po wielu rozmowach i konsultacjach, podjął decyzję, iż od 11 maja otworzymy przedszkola oraz oddziały przedszkolne, ale najpierw przez najbliższy tydzień będą trwały przygotowania do odpowiedniego zabezpieczenia jednostek pod kątem bezpieczeństwa najmłodszych sierpczan, nauczycieli oraz dla komfortu psychicznego rodziców. 😷

Ze względów technicznych informację o otwarciu żłobka zostaną przekazane po 10 maja.