25  czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020 klas ósmych w Szkołach Podstawowych nr 2 i 3.

Na uroczystości w Szkole Podstawowej nr 2 obecny był Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury  Marek Zdrojewski. Nauczycielom oraz wychowawcom złożył podziękowania za determinację w organizacji zdalnego nauczania, natomiast uczniom życzył pomyślności w realizacji dalszych planów edukacyjnych.

W Szkole Podstawowej nr 3 uczniowie klasy VIII A na pamiątkę lat spędzonych w szkole, zakopali kapsułę czasu oraz posadzili drzewo przed budynkiem jednostki.  Na zaproszenie Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3, udział w uroczystości wziął mój Zastępca Piotr Nowakowski oraz Naczelnik Marek Zdrojewski. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego z uwagi na pandemię koronawirusa różniło się od lat ubiegłych. Choć uroczystość miała podniosły charakter, której towarzyszył Sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy, hymn Pieśni Szkoły i przekazano Sztandar młodszym rocznikom, uczniom nie towarzyszyli rodzice oraz wszyscy nauczyciele. Pani Dyrektor Ewa Rycharska po krótce przedstawiła osiągnięcia absolwentów. Liczne ich grono zostało nagrodzone publikacjami książkowymi oraz dyplomami za szczególne osiągnięcia oraz wyniki w nauce. Dwoje uczniów otrzymało specjalne wyróżnienie w postaci „Biedronki księdza Jana Twardowskiego” za najwyższą średnią wśród uczniów klas ósmych. Z rąk Dyrektor Szkoły Pani Ewy Rycharskiej, mój Zastępca odebrał specjalne podziękowania za pomoc i wsparcie  w działalności „Trójki”.

„Gdziekolwiek byście byli, cokolwiek byście robili, gdy wypłyniecie na szerokie wody dorosłości, nie zapomnijcie gdzie są Wasze korzenie, Wasz matecznik, Wasze źródło” – tymi słowami złożył absolwentom gratulacje z okazji ukończenia szkoły. W podziękowaniu za pracę i trud w wychowaniu oraz przekazywaniu wiedzy uczniom, Dyrekcji i nauczycielom wręczył róże.

Po uroczystości mój Zastępca wraz z Dyrekcją udali się do nowo urządzanej, nowoczesnej pracowni chemicznej, która powstaje  w ramach projektu „Szkoła Ćwiczeń”.