22 grudnia Kancelaria Premiera opublikowała listę miejscowości, które otrzymają wparcie na budowę obwodnic w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Budowa drogi wojewódzkiej nr 560 na odcinku od ul. Płockiej (DW 560) w m. Gorzewo na terenie gminy Sierpc do ul. Kościuszki (DK10), czyli tzw. mała obwodnica miasta, będzie dotowana w kwocie ok. 34 milionów złotych z RFRD oraz ze środków budżetowych Województwa Mazowieckiego w kwocie ok. 70 milionów złotych.
Tym samym, realne staje się rozpoczęcie tej jakże ważnej dla Miasta inwestycji w Jubileuszowym 2022 roku.
Czy tak się stanie??
Czekamy na ostateczne zgody i liczymy, że w I kwartale przyszłego roku oficjalnie poinformujemy o terminie przetargu.
Trzymajcie Państwo kciuki, aby najważniejszą inwestycję ostatnich 20 lat udało Nam się urzeczywistnić! 🤞😊
Podziękowania kierujemy do Marszałka Pana Adam Struzik oraz Ministra Pana Jacek Ozdoba , bez których wsparcia nie byłoby to możliwe!
Serdecznie dziękujemy!