20 maja, przed dworcem kolejowym w Sierpcu, odbyła się inscenizacja pn. „Kolejowy Zawrót Głowy” przygotowana przez I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu.
Uroczystość została zorganizowana w ramach obchodów Jubileuszu 700-lecia Miasta Sierpca.
Zainicjowane przez placówkę przedsięwzięcie miało na celu przybliżyć przybyłym gościom, uczniom oraz mieszkańcom niemalże stuletnią historię sierpeckiego zabytku.
Dzieci zaangażowały do aktorskich zmagań przedstawicieli samorządu oraz współpracujących ze Szkołą jednostek z terenu Naszego Miasta.
Na zaproszenie Pani Dyrektor Danuty Żuławnik, na wydarzenie przybył Piotr Zgorzelski Wicemarszałek Sejmu RP.
Uroczystość była wspaniałą okazją do przekazania wszystkim zgromadzonym, pozytywnej informacji dotyczącej uzyskania przez Miasto praw własności do budynku dworca PKP. 👏🤝
Z niecierpliwością czekamy na wyniki naboru wniosków w ramach programu „Polski Ład”, gdzie wnioskujemy o 4 500 000 złotych na rewitalizację budynku dworca PKP wraz z bezpośrednim jego otoczeniem.
Mamy nadzieję, iż obiekt, w ciągu kilku najbliższych lat, powróci do dawnej świetności i ponownie stanie się perłą północnego Mazowsza. 🤩
Przed nami ogrom pracy. Trzymajcie kciuki!
Makieta dworca kolejowego