W dniu 15 maja br. w Ratuszu otwarto wystawę sierpczanina „Sielskie klimaty w malarstwie Wojciecha Adama Witkowskiego”.

W dniu 9 maja br. uczniowie Gimnazjum Miejskiego im. M. Kopernika w Sierpcu spotkali się z top modelką, sierpczanką, absolwentką szkoły Anną Jagodzińską.

W sobotę, 28 kwietnia 2018 roku, w godzinach 11.00-15.00 na terenach zielonych przy ulicy Paderewskiego w Sierpcu odbył się piknik rekreacyjny pod nazwą „Operacja Sierpc 2018”, który odbył się w ramach obchodów w Sierpcu Roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.   

Kwiecień będący Miesiącem Pamięci Narodowej jest okazją do oddania hołdu bohaterom, którzy zginęli za wolność i niepodległość Polski.

W dniu 13.04.2018r. w auli Zespołu Szkół nr 3 w Płocku odbyła się  X Jubileuszowa Edycja Konkursu Pięknego Czytania

 

Dnia 12 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbył się XIV Powiatowy Konkurs ,,Mały Matematyk”.

 

Z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej władze Powiatu Sierpeckiego – Wojciech Rychter - Wicestarosta Sierpecki, Jan Rzeszotarski - Przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego i Marcin Błaszczyk - wiceprzewodniczący oraz władze Miasta Sierpc - Jarosław Perzyński Burmistrz Sierpca, Jerzy Stachurski - Przewodniczący Rady Miejskiej Sierpca złożyli kwiaty i zapalili znicze.

 

W dniu 10 kwietnia, o godz. 8:00,  w ósmą rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, przy udziale asysty wojskowej, złożono kwiaty i zapalono znicze na grobie sierpczanina Ks. Prałata Bronisława Gostomskiego.

 

5 kwietnia 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3  im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu rozpoczęli wspólnie z Forum Dialogu realizację projektu Szkoła Dialogu.

 

6 kwietnia Burmistrz Jarosław Perzyński uczestniczył w Płocku w wyjątkowym wydarzeniu, jakim była Gala Plebiscytu "Z Tumskiego Wzgórza 2017" zorganizowana przez "Tygodnik Płocki".

 

23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbył się konkurs pod hasłem Ortograficzne i językowe łamigłówki dla mądrej główki

 

Jak dawniej nasi dziadkowie bawili się w okresie świąt Wielkiej Nocy? Czy interesującym byłoby świętowanie tak jak oni? Na mazowieckiej wsi Poniedziałek Wielkanocny upływał pod znakiem spotkań rodzinnych i towarzyskich.

W poniedziałek Wielkanocny, 2 kwietnia 2018 r., w trzynastą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, Burmistrz – Jarosław Perzyński, Przewodniczący Rady Miejskiej – Jerzy Stachurski oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Marek Chrzanowski złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach poświęconych Wielkiemu Polakowi.

 

We wtorek, 27 marca, odbyła się promocja książki pt. „Polacy i Żydzi ofiary niemieckiej okupacji Ziemi Sierpeckiej w latach 1939-1945”, wydana przez Społeczny Komitet Renowacji Miejsca Pamięci Narodowej w Sierpcu przy współpracy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Sierpeckiej.

 

Niedziela Palmowa otwiera wyjątkowy czas w obrzędowości kościelnej i ludowej. Rozpoczyna Wielki Tydzień, w czasie którego wierni wspominają mękę i zmartwychwstanie Chrystusa.

 

Dnia 22 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbył się XV Powiatowy Konkurs ,, As Ortografii”. Wzięło w nim udział 29 uczniów z 12 szkół powiatu sierpeckiego. 

15 marca 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie kulturalno-oświatowym ,,Żołnierze Niezłomni - Bohaterowie lat 1944-1963”.

 

11 marca br. w Centrum Kultury i Sztuki, Pan Burmistrz Jarosław Perzyński uczestniczył w  siódmej edycji koncertu "Muzyczny Dzień Kobiet", którego organizatorami byli: Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Sierpcu oraz CKiSz.

 

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”!