Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu dotyczącym ekonomii społecznej i solidarnej oraz powstawania podmiotów ekonomii społecznej. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej (instytucja koordynująca ekonomię społeczną na Mazowszu), a także praktycy z zakresu ekonomii społecznej reprezentujący podmioty ekonomii społecznej z terenu Mazowsza w tym:

Na biało różowym tle widoczne napisy informujące o bezpłatnej mammografii

Umów się na bezpłatne badanie!

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 559, 583) zwołuję na 25 maja 2022 r. (środa) na godz. 11:00 LXII Sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, ul. Piastowska 11a.

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej ogłasza 7. edycję Konkursu „Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej’ 2022” i rozpoczyna przyjmowanie oficjalnych aplikacji konkursowych.

Na ciemnozielonym tle logotyp Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał i wypłacał świadczenia dla rodziny obywatelom Ukrainy, którzy wjechali legalnie z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 r. w związku z działaniami wojennymi i chcą pozostać w Polsce.

Oszuści rozsyłają fałszywe smsy z informacją o odbiorze pieniędzy! Uważaj, by nie stracić swoich oszczędności!

Oferta pozwalająca na przejazdy pociągami ośmiu przewoźników kolejowych, od 1 lutego br. dostępna będzie w cenie 49 zł. Zmiana podyktowana jest m.in. wzrostem kosztów działalności spółek kolejowych.

31 stycznia, po raz pierwszy po dwuletniej przerwie, sprzed sierpeckiego dworca PKP odjechał bezpośredni pociąg pasażerski do Torunia! 

Informujemy, iż od dnia 31 stycznia 2022 r. Urząd Miejski w Sierpcu obsługuje interesantów od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 14:00.

Ogłoszenie o I przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości, stanowiącej własność Gminy Miasto Sierpc

Rada Miejska Sierpca podjęła Uchwałę w sprawie: ustalenia zasad sprzedaży komunalnych lokali mieszkalnych oraz warunków udzielania bonifikat i ich wysokości.

Harmonogram funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie sierpeckim obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku.

Burmistrz Miasta Sierpca ogłasza nabór wniosków na zadania inwestycyjne z zakresu ochrony środowiska realizowane na zasadach określonych w Regulaminie udzielania dotacji celowych z budżetu Gminy Miasto Sierpc do wymiany źródeł ciepła.

Szanowni Państwo,

informujemy, że od stycznia 2022 r. będzie można składać wnioski o nowe świadczenie – dodatek osłonowy.

Dodatek osłonowy stanowi kluczowy element rządowej tarczy antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Zgodnie z zaproponowanymi przepisami będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają   2100 zł* w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł* na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Zarząd Koła Łowieckiego "Krzyżówka" w Sierpcu przekazuje plan polowań zbiorowych w sezonie 2021/2022.

Rozkład jazdy autobusów oraz pociągów lokalnego transportu zbiorowego:

W roku 2022 przypada 700 – lecie istnienia naszego Miasta. Z tej okazji chcielibyśmy każdemu nowonarodzonemu, zameldowanemu i zamieszkałemu w Sierpcu dziecku wręczyć drzewo.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców dbając o ich bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo pracowników Urzędu Miejskiego.

Zaplanuj swoją podróż za pomocą aplikacji „tropKM”

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

 

Panu Burmistrzowi Jarosławowi Perzyńskiemu jest miło poinformować o wprowadzonym udogodnieniu dla mieszkańców Sierpca.

 

 

 

W przypadku zauważenia bezpańskiego zwierzęcia

lub które uległo wypadkowi należy powiadomić odpowiednie służby

pod nr 24 275-20-66.

Służby niezwłocznie udadzą się na miejsce i podejmą stosowne działania.

 

 

 

 

 

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA